Pralko-suszarki Electrolux

Zadbaj o ubrania z nową pralko-suszarką Electrolux. Możesz prać i suszyć ubrania w ramach jednego cyklu, a także uruchamiać programy prania i suszenia oddzielnie. Dzięki temu masz większą swobodę. Poznaj naszą gamę sprzętu i znajdź idealną pralko-suszarkę.

 

Zadbaj o ubrania z nową pralko-suszarką Electrolux. Możesz prać i suszyć ubrania w ramach jednego cyklu, a także uruchamiać programy prania i suszenia oddzielnie. Dzięki temu masz większą swobodę. Poznaj naszą gamę sprzętu i znajdź idealną pralko-suszarkę.

 

Nasze oznaczenie najwyższej klasy energetycznej

Pralko-suszarki Electrolux EcoLine to wybrane modele naszych najbardziej energooszczędnych urządzeń. Do prania wybierz najlepszą klasę energetyczną z opcji pomiędzy A, A+10% i A+20%. A nasza technologia pompy ciepła zmniejsza zużycie energii o 55%, susząc nawet delikatne rzeczy, takie jak wełna, jedwab czy puch*.

*Na podstawie wewnętrznych testów, porównujących zużycie energii przez pralko-suszarki: jedną z pompą ciepła oraz drugą, tradycyjną pralko-suszarkę kondensacyjną, w fazie osuszania przy pełnym cyklu Eco 40-60 przy maksymalnym wsadzie (6 kg zgodnie z wersją normy IEC w odniesieniu do bawełny).

Pierz, susz, oszczędzaj. Wszystko w jednym.

Pralko-suszarki Electrolux pozwalają zaoszczędzić do 96% wody dzięki zastosowaniu pary*, dokładnie wyprać ubrania w temperaturze 30°C* i zużywają do 55% mniej energii podczas suszenia dzięki technologii pompy ciepła**. Oszczędzajac energię i wodę oraz wydłużając żywotność swoich ubrań zmniejszysz wpływ na klimat.

*Wewnętrzny test przy załadunku 1 kg, porównujący programy Steam i Delicates. 

** Na podstawie wewnętrznych testów, porównujących zużycie energii przez pralko-suszarki: jedną z pompą ciepła oraz drugą, tradycyjną pralko-suszarkę kondensacyjną, w fazie osuszania przy pełnym cyklu Eco 40-60 przy maksymalnym wsadzie (6 kg zgodnie z wersją normy IEC w odniesieniu do bawełny)

Po lewej stronie ilustracji widać rękę podającą jedzenie na stole, a po prawej widać kawałek zielonej bluzki
Usuwanie plam w niskich temperaturach

49-minutowy UltraQuick to bardziej energooszczędny* i skuteczny program, który zoptymalizowano pod kątem codziennych wsadów. Umożliwia całkowite usuwanie plam z mieszanych tkanin, bawełnianych i syntetycznych, przy niskiej temperaturze (30°C) i w krótkim cyklu (49 min)**.

*Na podstawie wewnętrznych testów, porównujących zużycie energii przez pralko-suszarki: jedną z pompą ciepła oraz drugą, tradycyjną pralko-suszarkę kondensacyjną, w fazie osuszania przy pełnym cyklu Eco 40-60 przy maksymalnym wsadzie (6 kg zgodnie z wersją normy IEC w odniesieniu do bawełny).
**Dostępność funkcji zależy od serii, do której zalicza się produkt.


Po lewej stronie ilustracji widać koszulę wiszącą na krześle, a po prawej widać koszulkę odświeżaną parowo.
Odświeżanie ubrań parą

Jeśli ubrania nie wymagają pełnego cyklu prania, warto odświeżać je z użyciem pary, co pozwala zaoszczędzić nawet 96% wody*. 25-minutowy program SteamRefresh jest odpowiedni do delikatnych tkanin. Zużywa mniej wody niż standardowe pranie.

*Dostępne tylko w przypadku wybranych produktów

Pralko-suszarka pozwala prać i suszyć ubrania jednocześnie
Pierz i susz różne tkaniny

Funkcja DualCare® gwarantuje ochronę przed kurczeniem się, nawet wełny*. Poszczególne tkaniny są skutecznie prane dzięki odpowiednim temperaturom i ruchom bębna.

*Dostępne tylko w przypadku wybranych produktów

Zobacz więcej produktów Electrolux

Pralko-suszarka Electrolux ustawiona pod blatem
Przewodnik dla kupujących: Wybierz idealną pralko-suszarkę.

Pralko-suszarka jest idealna do małych przestrzeni. Zajrzyj do naszego przewodnika i znajdź sprzęt, który będzie dokładnie dopasowany do Twojego domu i potrzeb związanych z praniem.

Kobieta wybierająca program w suszarce bębnowej.
Poznaj suszarki bębnowe Electrolux

Suszarka bębnowa Electrolux pozwoli Ci uzyskać lepsze niż kiedykolwiek dotąd efekty suszenia. Nawet w przypadku większych wsadów i delikatnych tkanin.

Czyste ubrania zawieszone na wieszakach.
10 sposobów, jak zadbać o ubrania

Od porad dotyczących prania po wskazówki w zakresie przechowywania – podpowiadamy, jak najlepiej dbać o ubrania.

Pralko-suszarki Electrolux: czym się różnią od suszarek
i pralek bębnowych?

Pralko-suszarki Electrolux: czym się różnią od suszarek i pralek bębnowych?
Pralko-suszarka bębnowa to urządzenie, które może zarówno prać ubrania, jak i je suszyć.
Oznacza to, że możesz wyjąć z niej czyste i pachnące świeżością ubrania, gotowe do złożenia do szafy lub... założenia na siebie!
Nie musisz nic rozwieszać na klasycznej suszarce sznurkowej, wystarczy, że wybierzesz odpowiedni program suszenia, poczekasz aż się zakończy i gotowe!
Pralko-suszarki (wolnostojące i do zabudowy) są coraz częściej spotykanym sprzętem AGD w polskich domach.
Pomagają oszczędzić miejsce (zwłaszcza w małym mieszkaniu), czas, a w wielu przypadkach: również obniżyć rachunki za prąd i wodę, zwłaszcza w przypadku modeli z pompą ciepła o wysokiej efektywności energetycznej.

Czym jest pralko-suszarka i czym różni się od suszarek bębnowych oraz pralek?

Pierwsza część pracy urządzenia jest dosyć oczywista – w praktyce każdy ma w domu lub mieszkaniu pralkę, a jej działanie jest stosunkowo proste:

1. Do bębna pralki wkładasz ubrania, które chcesz uprać (czarne z czarnymi; białe z białymi; kolorowe z kolorowymi i dodatkowo, jeśli masz jakieś delikatne tkaniny to lepiej uprać i wysuszyć je osobno. Możesz też posegregować na bawełniane lub zostawić zmieszane, wtedy najlepiej zgodnie z instrukcją należy wybrać program prania i suszenia). Ważne! Pralko-suszarki, podobnie jak pralki, często określa się jako „duże” lub „małe” na podstawie ich pojemności (masy wsadu), czyli ilości ubrań, które można jednorazowo wyprać. Oznaczenie pojemności wyrażane jest w kilogramach (np. 6 kg, 7 kg lub 10 kg) – to masa MOKREGO prania, która jest bezpieczna dla konstrukcji pralki. Lepiej jej nie przekraczać, dlatego przed załadunkiem warto ją sprawdzić.

2. Wlewasz lub wsypujesz detergent dostosowany do ubrań i Twoich preferencji (proszek, płyn do prania) lub umieszczasz w bębnie specjalne kapsułki do prania. Opcjonalnie możesz dodać do dodatkowej komory płyn do płukania tkanin lub do osobnej – detergent do prania wstępnego.

3. Wybierasz program prania dostosowany do Twoich oczekiwań (czasowych) oraz zalecanych przez producentów na metkach parametrów prania (temperatury, prędkości wirowania). Pralko-suszarki i pralki Electrolux są wyposażone w programy, które pomogą Ci oszczędzać energię elektryczną – jeśli nie potrzebujesz szybkiego prania, warto wybrać tę opcję.

4. Uruchamiasz program prania – pompa pobierze wodę, a o tym, że urządzenie działa najczęściej świadczy ledwo zauważalny poziom hałasu. Nieco głośniej robi się przy wirowaniu, którego głównym zadaniem jest odprowadzenie z ubrań wody po płukaniu i wstępne osuszenie wsadu. W zależności od wybranej prędkości i konstrukcji, może być ono nieco głośniejsze.

5. Po zakończeniu prania możesz wyjąć z bębna wilgotne pranie i je rozwiesić. Ubrania są często nieco „oklapłe”, co wynika z suszenia „kinetycznego” (odwirowania).

 

I tu właśnie pojawiają się korzyści płynące z posiadania pralko-suszarki.

1. Po zakończeniu cyklu prania te urządzenia mogą przejść do suszenia ubrań w bębnie (oczywiście – jeśli wcześniej wybierzesz odpowiedni program).

2. W jego trakcie wilgoć jest usuwana przy pomocy ciepłego powietrza, o parametrach dostosowanych do wybranego programu suszenia.

3. Dzięki temu możesz wyjąć z bębna urządzenia już wysuszone, zaskakująco mało zagniecione (czasem nawet nie trzeba ich prasować!) i niesamowicie miękkie w dotyku rzeczy i ubrania.

4. Oczywiście: program prania z suszeniem trwa dłużej niż samo pranie ubrań w klasycznej pralce.

5. Z drugiej strony – jeśli policzysz czas niezbędny do wyjęcia prania z bębna, rozwieszenia go, późniejszego zebrania oraz to, ile wisi ono na suszarce, to może się okazać, że dodatkowa godzina czy dwie trybu suszenia prania nie jest aż tak długim czasem.

6. Dodatkowo: w trakcie suszenia prania w pralko-suszarce bębnowej poziom hałasu jest bardzo niski i wiele osób może go pomylić z ledwo słyszalnymi podmuchami wiatru za oknem.

Jak działa pralko-suszarka i jak technologia pomaga dbać o ubrania?

Jak działa pralko-suszarka i jak technologia pomaga dbać o ubrania?
Pralko-suszarki z technologią pompy ciepła, wykorzystują zarówno do ogrzania powietrza, jak i pozbycia się nadmiaru wilgoci wymiennik ciepła, w którym krąży czynnik ogrzewająco-chłodzący.
Sprzęty poprzedniej generacji (pralko-suszarki i suszarki kondensacyjne) używały do usunięcia nadmiaru wilgoci z ubrań powietrza podgrzanego grzałkami, które nagrzewały powietrze wdmuchiwane do bębna, dzięki czemu odparowywały wilgoć.
Pobierały przy tym ogrom prądu i właśnie stąd wziął się stereotyp, że suszarki i pralko-suszarki bębnowe są urządzaniami, które zużywają dużo energii, a sam proces suszenia jest drogi. Modle III generacji to modele, które zużywają klika krotnie mniej energii elektyrcznej niż modele z grzałakmi.
Technologia poszła do przodu i obecnie na rynku znajdziesz szeroki wybór modeli pralko-suszarek Electrolux z pompą ciepła i to właśnie ich pracy trzeba się przyjrzeć, żeby lepiej zrozumieć korzyści tego typu urządzeń.

Jak działa pralko-suszarka?

1. Przed rozpoczęciem cyklu prania możesz wybrać program suszenia lub użyć cyklu suszenia wyłącznie do usunięcia wilgoci z mokrych rzeczy.

2. Po rozpoczęciu cyklu suszenia pompa do bębna wdmuchiwane jest ciepłe powietrze, które odparowuje wodę (która odprowadzana jest do odpływu).

3. Ciepłe powietrze jest produkowane w pompie ciepła, sama pompa to układ, w którym zamknięty jest czynnik, który po sprężeniu generuje energię cieplną, która w wymienniku ciepła ogrzewa powietrze, kierowne następnie do bębna szuszarki i suszące tkaniny. Następnie powietrze przechodzi przez filtry, zawraca do systemu chłodzenia i skrapla się.  System działa na podobnej zasadzie jak sprężarka w klimatyzacji lub lodówce, tylko ciepłe powietrze kierowane jest do wnętrza, a ochłodzone na zewnątrz. Ta technologia sprawia, że modele z pompą ciepła wyróżnia bardzo niskie zużycie energii, zwłaszcza w porównaniu z urządzeniami z grzałkami. 

4. W cyklu suszenia bęben urządzenia co jakiś czas się porusza, żeby lepiej rozłożyć wsad, a tym samym – zapewnić lepsze odprowadzanie wilgoci.

5. Wbudowane czujniki zbierają informacje o tym, jak dużo wody jest odprowadzane z wnętrza, a gdy jest to ilość bliska zeru – cykl suszenia jest zakończony i możesz wyjąć cały załadunek. Technologie w pralko-suszarkach Electrolux pozwalają na znaczne skrócenie czasu pracy dzięki zbieraniu informacji o wielkości wsadu prania –system SensiCare. 

Przewodnik zakupowy pralko-suszarek – na co zwracać uwagę?
Przewodnik zakupowy pralko-suszarek – na co zwracać uwagę?

Wybór dobrej pralko-suszarki może być wyzwaniem, zwłaszcza że na rynku jest wiele modeli.

Wśród kluczowych cech pralko-suszarek, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu, należy wymienić:

· Wielkość załadunku i pojemność bębna – może się on różnić w przypadku cykli prania i suszenia (np. w przypadku jednej z naszych najlepszych pralko-suszarek Electrolux UltraCare 800 jest to odpowiednio 10 i 6 kg). Różnica wynika z masy wsadu – podczas prania jest on cięższy (woda, która jest odwirowywana). Suszy się najczęściej odwirowane pranie.

· Liczbę programów do prania i suszenia – pralko-suszarki Electrolux stworzyliśmy z myślą o bezpieczeństwie ubrań. Technologie ochrony tkanin takie jak SteamCare (dodatkowe podmuchy pary, które chronią ubrania przed zagnieceniami), system z FreshScent łączy działanie delikatnej pary z zapachem, co pozwala odświeżać tkaniny między praniami (wtedy należy dodać płynu zapachowego do cyklu odświeżania parą) czy DelicateCare (dostosowuje temperaturę i ruchy bębna to typu tkaniny, aby zapewnić jej optymalną pielęgnację; pozwala to zachować najlepszą jakość ubrań) sprawiają, że w tych urządzeniach AGD możesz prać i suszyć nawet bardzo delikatne ubrania (kurtki czy kołdry puchowe, wełnę, a nawet – w odpowiednim programie – kaszmir).

· Dostępność funkcji opóźnionego startu, krótkich trybów prania (i suszenia) oraz różnych programów ECO, które obniżają zużycie energii elektrycznej, jednak kosztem wydłużenia cyklu pracy. Pralko-suszarki Electrolux mają te funkcje, dzięki czemu korzystanie z nich jest proste i przyjemne. Warto wspomnieć o funkcji One Go= 1 godz. 1 kg czyli wypraniu i wysuszeniu kilogramowego wsadu w… niecałą godzinę.

· Intuicyjność sterownika oraz opisy funkcji w języku polskim – pralko-suszarki Electrolux mają bardzo czytelne moduły sterowania, dzięki czemu ustawienie odpowiednich parametrów prania i suszenia jest proste.

· Informację o parametrach takich zużycie energii oraz wody – to istotna informacja, która sygnalizuje to, ile zapłacisz za rachunki, korzystając z konkretnego urządzenia. O ile w przypadku cyklów prania te urządzenia nie odstają od zwykłych pralek, o tyle pełen cykl prania i suszenia wymaga nieco więcej energii. Efektywność energetyczna zależy od wybranego programu. Cykle szybkie są mniej energooszczędne; jeśli zależy Ci na najniższych rachunkach za prąd – wybieraj tryb Eco.

· Zastosowane technologie – pompę ciepła czy użycie bezobsługowego silnika inwerterowego.

· Łatwość obsługi i konserwacji – zwłaszcza przy czyszczeniu m.in. filtra czy bębna. Tworząc pralko-suszarki Electrolux przykładamy do tego szczególną wagę, bo łatwość konserwacji przekłada się na lepszą trwałość urządzenia! 

Zalety i wady użytkowania pralko-suszarek

Wśród zalet pralko-suszarek należy z pewnością wymienić:
· oszczędność miejsca w domu – są one świetną alternatywą dla zestawów pralek i suszarek. Sprawdzają się doskonale w małych mieszkaniach, zwłaszcza takich, w których wygospodarowanie dodatkowego miejsca na suszarkę na pranie (np. bez balkonu lub dedykowanego miejsca do rozwieszenia ubrań) jest trudne lub niemożliwe. Urządzenie, które suszy i pierze pranie zajmuje tyle samo co zwykła pralka,

· dużo lepszą dbałość o tkaniny – nowoczesne pralko-suszarki bębnowe Electrolux nie dość, że umożliwiają wyjęcie suchych ubrań, to dodatkowo przedłużają ich żywotność, zwłaszcza w przypadku delikatnych tkanin. Jest to mocny argument za, zwłaszcza jeśli zależy Ci na tym, żeby Twoje ulubione ubrania zostały z Tobą na dłużej. Z drugiej strony – suszenie w bębnie czy dodatkowe podmuchy pary sprawiają, że faktura tkanin jest przyjemniejsza, a same ubrania bardziej „puchate”, dzięki czemu lepiej je się nosi. Tę różnicę zauważysz zwłaszcza w przypadku wełny lub puchu,

· pełną funkcjonalność pralki, kiedy tego potrzebujesz i pełną funkcjonalność suszarki – też, kiedy jest wymagana,

· oszczędność czasu – ubrania wyjęte z pralko-suszarki są suche i możesz je włożyć do szafy lub komody,

· duży zakres programów prania i suszenia, które z łatwością dostosujesz do wybranych tkanin (pralko-suszarki Electrolux mają również program prania „ręcznego” dla szczególnie delikatnych tkanin, podobnie jak dedykowany cykl dla jedwabiu),

· kompatybilność z typowymi przyłączami wodnymi i kanalizacyjnymi – wybierając pralko-suszarkę potrzebujesz tyle samo przyłączy co w przypadku tradycyjnego urządzenia piorącego.

Niektóre obawy użytkowników na temat pralko-suszarek często wynikają z nieznajomości technologii i nie zawsze są prawdziwe:

· obawy o wyższe zużycie prądu w przypadku cyklu suszenia (na przykładzie średniej danych zgromadzonych w roku 2023 dotyczących efektywności energetycznej dla cyklu prania i suszenia UE 2017/1369 wspomnianej pralko-suszarki Electrolux DelicateCare 900: pranie to zaledwie 0,51 kWh, czyli tyle ile zwykłej, bardzo energooszczędnej pralki o nowej klasie A; pranie i suszenie to tylko 2,52 kWh, co jest jednym z najniższych poziomów zużycia energii na rynku; jest to klasa C),

· obawa związana z tym, że pralko-suszarki i suszarki niszczą ubrania – w praktyce jest odwrotnie, bo odprowadzanie wilgoci w bębnie sprawia, że tkaniny są w lepszym stanie, nie rozciągają się, a dodatkowo dłużej zachowują swoje właściwości,

· fałszywe przekonanie dotyczące ceny – pralko-suszarki są droższe od pralki, jednak najczęściej tańsze od pralki i suszarki osobno,

· cykl prania i suszenia jest stosunkowo długi – chociaż cały wsad jest czyszczony i pozbawiany wilgoci w trakcie realizacji jednego programu, to żeby zacząć pranie kolejnej partii rzeczy trzeba poczekać. To duża zaleta osobno używanej pralki z suszarką, które pozwalają wysuszyć ubrania w jednym urządzeniu, a wyprać kolejną partię w drugim.

Energooszczędność pralko-suszarek – jak wybrać najlepszy model?
Energooszczędność pralko-suszarek – jak wybrać najlepszy model?

Szukając pralko-suszarki w sklepie internetowym czy stacjonarnym natykasz się na sprzęt i Twoją uwagę zwraca klasa energetyczna.
Jest to jeden z istotniejszych parametrów, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie sprzętu.
Niższe zużycie energii to lepsza klasa energetyczna (wyrażana od niedawna w nowej skali).
Pralko-suszarki mają najczęściej podane dwa parametry:
1. zużycie energii w trakcie prania i odpowiednią klasę energetyczną (w przypadku Electrolux DelicateCare 900 – A zgodnie z normami energetycznymi UE A-G, czyli najwyższą),
2. zużycie energii w trakcie suszenia (w przypadku Electrolux DelicateCare 900 – C w skali A-G, czyli jedną z najwyższych na rynku).
 
Innymi słowy: pralko-suszarki o klasie energetycznej cyklu prania i suszenia od A do C uchodzą za bardzo energooszczędne.
Wartości D i E, charakterystyczne dla pralko-suszarek Electrolux w niższej cenie, informują, że są do urządzenia o dobrej sprawności energetycznej i nieco wyższym zużyciu energii (w przypadku Electrolux DualCare 700 8 kg jest to 2,65 kWh na cykl prania i suszenia – ma ona klasę D).

Sposoby na prawidłowe użytkowanie i konserwację pralko-suszarek
Sposoby na prawidłowe użytkowanie i konserwację pralko-suszarek

Pralko-suszarki, jak każde inne urządzenie AGD, wymaga obsługi.

Wybierając odpowiedni model, warto wziąć pod uwagę to, jak łatwo zadbać o jej kondycję w domu.

Bezproblemowy dostęp do filtrów czy łatwość wyczyszczenia szuflady na detergent sprawiają, że przywrócenie czystości urządzenia jest prosta.

Jeśli nie masz pewności jak wyczyścić pralko-suszarkę możesz zajrzeć na naszą stronę wsparcia lub zasięgnąć opinii w sklepie.

Ceny pralko-suszarek – ile kosztuje dobry model?
Ceny pralko-suszarek – ile kosztuje dobry model?

Pralko-suszarki bywają droższe od zwykłych pralek, jednak ich cena jest zauważalnie niższa od sumy zakupu pralki i suszarki bębnowej jako osobnych modeli.

Jeśli zależy Ci na najniższym zużyciu energii elektrycznej – wybierz pralko-suszarkę Electrolux DelicateCare 900; jej cenę możesz sprawdzić na stronie produktu lub w jednym ze sklepów internetowych (linki do nich znajdziesz również w karcie produktowej), jednak zapewnia znaczne oszczędności energii – według niezależnego testu youreko (niezależne narzędzie pomagające zwiększyć oszczędność i efektywność energetyczną) 

Cena pralko-suszarek ze średniej półki oscyluje w okolicach 3500-4000 zł.

W tym przedziale świetną propozycją są urządzenia Electrolux z serii UltraCare, np. model 800, którego cena w sklepach plasuje się w okolicach 3600 zł.

Zapewnia ona bardzo dobrą efektywność energetyczną oraz doskonałą trochę o ubrania.

W segmencie tanich pralko-suszarek (2500-3500 zł) błyszczy model DualCare 700 – to absolutna nowość w ofercie Electrolux o znakomitej efektywności energetycznej (klasa D cyklu prania i suszenia), której koszt w sklepie oscyluje w okolicy 3200 zł.

Do zabudowy czy wolnostojąca: porównanie pralko-suszarek wolnostojących i zabudowy

Do zabudowy czy wolnostojąca: porównanie pralko-suszarek wolnostojących i zabudowy

Urządzenia pralnicze – o różnych gabarytach i z funkcją suszenia – mogą być w zabudowie i wolnostojące.

Te drugie cieszą się większą popularnością, głównie ze względu na kompaktowe rozmiary i możliwość łatwego montażu podszafkowego.

W tym zastosowaniu sprawdzi się zarówno urządzenie wolnostojące, jak i stworzone z myślą o umieszczeniu w specjalnej zabudowie.

Jeśli jednak planujesz wybrać pralko-suszarkę do zabudowy, warto rozważyć model Electrolux DualCare 700, który posiada wszystkie funkcje urządzeń z tej serii, ale możesz z łatwością zamontować je w dedykowanej zabudowie.

Opinie użytkowników o różnych modelach pralko-suszarek
Opinie użytkowników o różnych modelach pralko-suszarek

Opinie o pralko suszarkach, które możesz znaleźć na stronach konkretnych modeli, dosyć jasno mówią o korzyściach z wyboru tego typu urządzeń.

Wśród zalet pralko-suszarek Electrolux użytkownicy wymieniają:

  • bardzo wysoką efektywność prania i suszenia, niezależnie od temperatury,
  •           troskę o tkaniny i ich bezpieczeństwo,
  •         cichą pracę,
  •           szeroką gamę programów, w tym bardzo szybkich,
  •         to, że ubrania wyjmowane po cyklu suszenia są miękkie, a każda tkanina – utrzymuje swoje właściwości zaskakująco długo,
  •          niektóre osoby wspominają o stosunkowo wysokim koszcie użytkowania, jednak niższym niż się spodziewały (to wspomniany sentyment związany z dostępnymi przed laty modelami kondensacyjnymi, które zużywały dużo energii).

 Nie wiesz jaka pralko-suszarka będzie najlepsza dla Ciebie?

Sprawdź kompletny przewodnik zakupowy Electrolux poświęcony pralko-suszarkom, który przeprowadzi Cię przez naszą ofertę i pomoże poznać lepiej nasze urządzenia.