Problem
- Właściwe podłączenie płyty grzewczej do sieci elektrycznej
- Znaczenie informacji o napięciu płyty 220-240V
- Płyty kuchenne nadające się do podłączenia pod instalację jednofazową
Dotyczy
- płyty indukcyjne
- płyty elektryczne
- kuchnie wolnostojące
Rozwiązanie
Wszystkie płyty indukcyjne, elektryczne oraz wolnostojące kuchnie z płytami elektrycznymi zostały zaprojektowane w taki sposób, aby możliwe było ich podłączenie do instalacji elektrycznej o trzech fazach. Zaleca się, aby instalację tego typu urządzeń przeprowadził profesjonalny elektryk, który posiada odpowiednie kwalifikacje SEP do pracy z napięciami do 1 kV, co ma na celu zapewnienie odpowiednich warunków bezpieczeństwa.
Informacja dotycząca napięcia 220-240V odnosi się do standardowego zakresu napięcia, które powinno być dostarczane do każdej z faz, do których urządzenie jest podłączone. Wartość ta jest równocześnie standardowym zakresem napięć stosowanym w polskich instalacjach elektrycznych.
W sytuacji, gdy w lokalu dostępna jest jedynie jedna faza elektryczna, można rozważyć użycie płyty gazowej, wolnostojącej kuchni lub konkretnego modelu płyty indukcyjnej oznaczonego jako EIT60420C, który można podłączyć bezpośrednio do standardowego gniazdka elektrycznego.
Jako alternatywę proponujemy serię płyt wyposażonych w funkcję FlexiPower, która umożliwia ograniczenie całkowitej mocy urządzenia tak, aby dopasować je do możliwości obecnej instalacji elektrycznej w lokalu.
Gotuj bezpiecznie na płycie gazowej lub wybierz płytę ceramiczną, której czyszczenie nie wymaga praktycznie żadnego wysiłku albo płytę indukcyjną, która jest bezpieczna, łatwa w czyszczeniu i zapewnia niezwykłą precyzję regulacji temperatury.
Znajdź odpowiednią dla siebie płytę Electrolux